Uniwersyteckie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych

UCWBK – jako organizacja typu Site Management Organization (SMO) – scala wszystkie badania kliniczne realizowane dotychczas w szpitalach klinicznych UMP tj.:

1. Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Poznaniu (USK)
  2. Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (GPSK)
  3. Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (ORSK)
  4. Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, (SKKJ)

Ponadto w siedzibie UCWBK mieści się ośrodek, w którym prowadzone są badania ambulatoryjne.

Budynek Centrum Wsparcia Badań Klinicznych mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Poznaniu

gabinet podań leków

Komfort i wygoda pacjenta były naszym priorytetem przy projektowaniu przestrzeni. Poczekalnia posiada miejsce wypoczynkowy dla pacjenta z wygodnymi kanapami, tv oraz a oczekujący na wizytę mogą skorzystać z ekspresu do kawy bądź przygotować herbatę. Centrum Wsparcia Badań Klinicznych dzieli się na część medyczną, realizującą badania kliniczne ambulatoryjne oraz część administracyjną.

Część medyczna Centrum składa się z trzech gabinetów lekarskich oraz gabinetu podań leków.  Każdy z gabinetów wyposażony jest w ciśnieniomierz, wagę ze wzrostomierzem, pulsoksymetr. W gabinetach znajdują się lodówki do przechowywania leków, zamykane na klucz z centralnym pomiarem temperatury. Nasze wyposażenie to także:  aparaty ekg, defibrylator, wirówki, w tym jedna  chłodzeniem, zamrażarka niskotemperaturową do -80 , chłodziarko-zamrażarki do – 20. Gabinet podań leków wyposażony jest w cztery fotele do chemioterapii oraz pompy infuzyjne. Centrum dysponuje pomieszczeniami magazynowymi do przechowywania materiałów dostarczanych do badania.

Posiadamy specjalnie przystosowane pomieszczenie do przygotowania leków. Badania z hospitalizacją realizujemy w szpitalach klinicznych Uniwerystetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

poczekalnia UCWBK