Skip to menu Skip to main content Skip to footer

Aplikacja mobilna

Mobilny asystent badania klinicznego

Pobierz darmową aplikację ….

Grafika przedstawiająca aplikację

Aplikacja mobilna Pacjent CWBK

Aplikacja CWBK – to kompleksowe rozwiązanie dla Pacjentów Centrum Wsparcia Badań Klinicznych w Poznaniu. Aplikacja pozwala na szybki kontakt z Centrum Wsparcia Badań Klinicznych, a funkcja kalendarza przypomina o nowych wizytach zaplanowanych w ramach prowadzonego badania klinicznego. W aplikacji zaimplementowano wiele funkcji wspierających pacjenta i lekarza.

W razie potrzeby możliwy jest szybki kontakt z koordynatorem CWBK, badaczem oraz Fundacją Urszuli Jaworskiej – wspierającą uczestników badań klinicznych od strony pacjenckiej. Aplikacja zawiera również powiadomienia Puch przypominające o istotnych informacjach w całym procesie trwania badania klinicznego. Dzięki temu pacjent może być na bieżąco informowany o wszelkich ważnych dla niego zmianach.

Po instalacji aplikacji konieczna jest aktywacja usługi w Centrum Wsparcia Badań Klinicznych w Poznaniu. Wraz z aktywacją aplikacji pacjent otrzymuje dostęp do wszystkich funkcji aplikacji

Najważniejsze funkcje:

Kalendarz wizyt – Pozwala zarządzać wizytami w UCWBK w Poznaniu. W razie potrzeby pozwala również odwołać lub przełożyć wizytę. Pacjent ma możliwość w każdej chwili sprawdzić termin swojej najbliższej wizyty w UCWBK.

Dzienniczek samopoczucia – Pozwala na systematyczne zapisywanie samopoczucia w trakcie całego badania klinicznego. Dzięki temu lekarz może na bieżąco kontrolować, czy z pacjentem nie dzieje się nic niepokojącego. Jednocześnie takie rozwiązanie pozwala na dużo dokładniejsza analizę informacji o pacjencie. Pacjent nie musi sobie przypominać na wizytach kontrolnych jak czuł się podczas kolejnych dni. Takie rozwiązanie zwiększa wiarygodność danych jakie lekarz uzyskuje od pacjenta.Kontrola leków w aplikacji – Pozwala na zapis wszystkich zażywanych leków, co daje lekarzowi pełniejszy obraz przebiegu badania klinicznego oraz kontrolę możliwych interakcji między lekami i działań niepożądanych. Takie rozwiązanie zwiększa

Kontrola leków w aplikacji – Pozwala na zapis wszystkich zażywanych leków, co daje lekarzowi pełniejszy obraz przebiegu badania klinicznego oraz kontrolę możliwych interakcji między lekami i działań niepożądanych. Takie rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo pacjenta w badaniu klinicznym

Jak korzystać z aplikacji?

Aby skorzystać z aplikacji konieczne jest pobranie programu ze sklepu Google Play (dla systemu Android) lub App Store (dla systemu iOS dla smartfonów Apple) oraz instalacja aplikacji. Dla pełnej aktywacji usług konieczna jest rejestracja w aplikacji (założenie konta) i aktywacja usługi poprzez jednorazowy kod otrzymany od UCWBK na adres mailowy podany podczas rejestracji.

Projekt Uniwersyteckie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych (UCWBK) – strategia rozwoju badań klinicznych, w tym kompleksowa obsługa badań klinicznych, w północno-zachodniej Polsce, jest finansowany przez Agencję Badań Medycznych w ramach konkursu na wsparcie tworzenia i rozwoju Centrów Wsparcia Badań Klinicznych (ABM/2020/3). Wartości dofinansowania: 8.638.982,60 zł (100% projektu)